Dziennikarze regionalnych rozgłośni utworzyli stowarzyszenie

 

 

Zarejestrowano Stowarzyszenie Grupa 17, które zrzesza dziennikarzy rozgłośni regionalnych radia publicznego. Celem stowarzyszenia jest obrona niezależności rozgłośni regionalnych PR i włączenie się w prace nad nową ustawą medialną.

Stowarzyszanie powstało w wyniku oddolnej apolitycznej inicjatywy sygnatariuszek i sygnatariuszy „Listu Otwartego Pracownic i Pracowników Regionalnych Rozgłośni Polskiego Radia”. List został przesłany do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także do Marszałków Sejmu i Senatu, Prezesa Rady Ministrów, Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. List podpisały 834 osoby. To dziennikarze, realizatorzy, technicy, informatycy, pracownicy pionów administracyjnych z 16 regionalnych rozgłośni. Jak podają w komunikacie prasowym członkowie stowarzyszenia, to około 60 procent wszystkich zatrudnionych. Deklarują, że będą współpracować z innymi stowarzyszeniami pracowników mediów publicznych i organizacjami obywatelskim i walczyć o to, „aby media służby publicznej należały do społeczeństwa i osób w nich pracujących”.

Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Lublinie. W skład zarządu weszły: Agnieszka Czyżewska Jacquemet prezeska zarządu (Radio Lublin), Agata Koss wiceprezeska zarządu (Radio Lublin), Katarzyna Kużel skarbniczka (Radio Koszalin).

Publikujemy list otwarty stowarzyszenia.

list otwarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.